۳ پیش‌بینی‌هایی درباره آینده فرهنگ دفتر

به اشتراک بگذارید

۳ پیش‌بینی‌هایی درباره آینده فرهنگ دفتر

۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۳۲

۳ پیش‌بینی‌هایی درباره آینده فرهنگ دفتر در سال ۲۰۱۸ توسط DARIN HERLE 

 

فرهنگ سازمانی بهره‌وری 

فرهنگ یک buzzword ماندگار در دنیای حرفه‌ای است .در واقع ، " فرهنگ استراتژی را برای صبحانه می‌خورد "، هرگز واقعی نبوده است، زیرا یک فرهنگ اداری مثبت ، مهم‌ترین ویژگی شرکت در حین استخدام است . 

در حالی که واژه فرهنگ می‌تواند در درک آن ابهام داشته باشد ، در هسته آن به محیط کار کارفرمایان اشاره می‌کند .به این ترتیب ، فرهنگ به کار یک شرکت مرتبط نیست ، بلکه به این معنا است که یک شرکت چگونه بر رفاه کارکنان خود تاثیر می‌گذارد . 

با توجه به روش‌های مختلف که ادارات فرهنگ را پرورش می‌دهند و پرورش می‌یابند ، هرگز در سنگ ایجاد نمی‌شود که مستعد تغییرات در محیط‌های داخلی و خارجی باشد . 

فراخوانی جدید 

ما معتقدیم آینده فرهنگ محیط کار توسط تغییرات در نیروی انسانی ، فن‌آوری و طراحی اداری تحت‌تاثیر قرار خواهد گرفت ، که به نوبه خود مسیر ما را تغییر می‌دهد و به عنوان حرفه‌ای تعامل می‌کند . 

تنوع محیط کار به عنوان اولویت برتر به رشد ادامه خواهد داد . 

امروزه ، اهمیت تنوع در محل کار به طور گسترده درک می‌شود و پذیرفته می‌شود، اما اگر به همان اندازه که سال ۲۰۱۴ است ، ما با چشم‌انداز بسیار متفاوتی روبرو می‌شویم .براساس گزارش سال ۲۰۱۴ Deloitte که رونده‌ای منابع انسانی را پوشش می‌دهد ، " تنوع / ورود به طور مداوم به عنوان یکی از مسائل مهم در ذهن رهبران در مقایسه با سایر موضوعات منابع انسانی گزارش شده‌است ." 

به طور کلی ، تنوع و شمول ، راه خود را به خط مقدم گفتگوها در محیط محیط کار تبدیل کرده‌است .رسوایی مانند یادداشت ضد تنوع ۱۰ صفحه‌ای توسط یک کارمند گوگل الهام‌بخش شرکت‌های بزرگ برای ایجاد سیاست‌های تنوع و آموزش است ، و تحقیقات اخیر نیز نشان می‌دهد که شرکت‌ها در بالاترین چارک تنوع نژادی و نژادی به ترتیب ۳۵ % و ۱۵ % و به احتمال زیاد دارای بازده مالی بالاتر از میانه‌های صنعت ملی هستند .همه اینها با هم پیشنهاد می‌کنند که یک فشار مداوم برای سازمان‌ها برای سرمایه‌گذاری در این اقدامات انتقادی وجود داشته باشد . 

تکنولوژی به طرز چشمگیری شیوه تعامل همکاران را تغییر می‌دهد 

معرفی واقعیت تقویت‌شده ( AR ) و واقعیت مجازی ( VR ) در دفاتر تنها در گوشه و کنار است و سال ۲۰۱۸ می‌تواند سالی باشد که این تکنولوژی‌ها بر کسبوکارهای نوآورانه تاثیر می‌گذارند .معرفی AR و VR فرصت‌های جدیدی را برای کارمندان اداری و همچنین آن‌هایی که مسیول عملیات روزمره هستند ، ارایه می‌دهد .از بهبود ارتباطات و آموزش کارکنان برای مفهوم‌سازی طرح‌های جدید اداری ، شرکت‌ها می‌توانند از این تکنولوژی‌ها برای تعدادی از نیازها استفاده کنند . 

یک راه VR بر فرهنگ اداره تاثیر می‌گذارد و به آسانی می‌تواند کار از راه دور را قادر سازد.این روند کار از خانه یا از راه دور در چند سال گذشته در حال افزایش بوده‌است ، و VR برای تسریع این رشد با استفاده از آن به طور باورنکردنی برای کارمندان به صورت دیجیتالی ، تنظیم شده‌است .روزهایی که در دفاتر شلوغ و پر جنب و جوش جایی که همکارانی به آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و در جای خود ، فضاهای آرام تری هستند ، وجود خواهد داشت .جلسات با استفاده از AR و VR پایان را برای گوشی خالی هجی می‌کنند ، و کارکنان از راه دور را قادر می‌سازند تا احساس کنند که واقعا در همان اتاق هستند . 

طراحی دفتر ابتکاری الزامی خواهد بود 

در دفتر مدرن امروز ، کارکنان انتظارات خاصی درباره دسترسی به امکانات ، ابزارهای مدرن و طراحی الهام‌بخش دارند .این بدان معناست که سازمان‌ها نیاز به تاکید بر ( و تخصیص بودجه ) برای بهبود فرهنگ محیط کار از طریق طراحی اداری به ویژه برای جذب استعدادهای برتر دارند .تمرکز روی رفاه کارکنان ( هر دو ذهنی و فیزیکی ) یک مکان بزرگ برای شروع از برنامه‌ریزی نوسازی مقیاس بزرگ برای مناطق تفریحی برای تبدیل فضاهای باز به فضای کاری است .به منظور جذب و حفظ کارکنان با کیفیت بالا ، شرکت‌ها باید از طریق ارتقا اداری مدرن ، سلامت و سلامت را اولویت‌بندی کنند .این شامل اطمینان از اینکه فضا کارکنان را از لحاظ ارگونومیک ، آکوستیک ، نورپردازی و آسایش حرارتی ، شامل می‌شود ، شامل می‌شود . 

برچسب ها: دفتر کارطراحی آفیسمحل کارشرکت
جستجو

نشانه (١)
نشانه (١)

نشانه اي ديدم، ولي تار مينمود، تأويل هم به كيفيت تصوير كمكي نميكرد، لذا بر آن شدم تا قدري رنگ بر بوم بزنم.

بیشتر بخوانید

پنجره و پرده
پنجره و پرده

پنجره ميتواند تابلويي بر ديوار باشد كه پرسپكتيو را به سمت خود ميكشد...

بیشتر بخوانید

تفکری اجمالی بر زبان و معماری
تفکری اجمالی بر زبان و معماری

پروژه ی معماری هم مانند زبان گفتاری بایستی یا شاید بهتر است با مخاطبان خود گفتگو برقرار کند، شاید سخن بگوید به چه منظوری این فرمها شکل گرفته یا نگرفته؟ چه اتفاقاتی بایستی بیافتد یا نباید بیافتد؟ چه زیباتر مینماد این ساختمان های فکر شده و چه گفتمانی صورت خواهد گرفت؟

بیشتر بخوانید

دیدگاه فوکساس راجع به معماری و آینده آن
دیدگاه فوکساس راجع به معماری و آینده آن

معماری درباره‌ی کیفیت فضایی است. معماری باید زندگی مردم را ارتقا دهد، به‌ویژه زندگی‌های شتاب‌زده‌ی شهرنشینان را. ساختمان نباید فقط مشکلات عملی [مردم] را حل کند بلکه باید [به مردم] احساس ببخشد. معمار مسئولیتی بر دوش دارد، به این دلیل که چیزی که او می‌سازد قرار است برای مدتی طولانی بر روی زمین بماند. این مسئولیتْ ما را نسبت به جامعه‌ی شهری متعهد می‌کند، زیرا ساختن چیزی زیبا اگر نیازهای کاربر را در نظر نگیرد، امری بیهوده خواهد بود. اگر به مردم عشق می‌ورزید، اگر به منظر و انسان‌ها عشق می‌ورزید، پس قطعاً به پژوهش و تجربه خواهید پرداخت. شما باید مردم مختلف را بشناسید، تاریخ‌های مختلف و نیازهایشان را...

بیشتر بخوانید

دفتر شما در پنج سال آینده :
دفتر شما در پنج سال آینده :

در عرض پنج سال آینده محل کار تغییرات عظیمی خواهد کرد. در سرعتی که تکنولوژی تکامل می‌یابد ، باید آماده باشید تا تغییرات را در پیش بگیرید . برخی کارشناسان ارشد درباره نحوه کار ما در پنج سال آینده  چه پیش‌بینی می‌کنند ؟​

بیشتر بخوانید

۳ پیش‌بینی‌هایی درباره آینده فرهنگ دفتر
۳ پیش‌بینی‌هایی درباره آینده فرهنگ دفتر

فرهنگ یک buzzword ماندگار در دنیای حرفه‌ای است .در واقع ، " فرهنگ استراتژی را برای صبحانه می‌خورد "، هرگز واقعی نبوده است، زیرا یک فرهنگ اداری مثبت ، مهم‌ترین ویژگی شرکت در حین استخدام است . ​ در حالی که واژه فرهنگ می‌تواند در درک آن ابهام داشته باشد ، در هسته آن به محیط کار کارفرمایان اشاره می‌کند .به این ترتیب ، فرهنگ به کار یک شرکت مرتبط نیست ، بلکه به این معنا است که یک شرکت چگونه بر رفاه کارکنان خود تاثیر می‌گذارد . ​ ...

بیشتر بخوانید